KOZA KURCIO MALAPARTE knjiga 2017 drama laguna kultni roman

19.99 EUR

⭐ Recensioni clientiKomentari

+ Il costo esatto della spedizione per il tuo paese viene visualizzato nel carrello prima del pagamento.
Za BiH 3.00 EUR kompletna narudžba


Disponibilità: 1   
Condizione: Nuovo, originale e imballato in modo sicuro

✔ Spedizione entro 24h
Spedizione: Spedizione raccomandata Maggiori dettagli
Consegna: Tempi di consegna per paese
Resi: Reso o cambio entro 30 giorni (le spese di reso sono a carico del cliente) Spedizione e resi
Pagamento: PayPal • bonifico bancario • contrassegno (se disponibile)
Acquisto protetto:
Garanzia PayPal
Consegna garantita o rimborso.
Il tuo ordine e le spese di spedizione sono protetti da PayPal.  Maggiori dettagli

KOZA KURCIO MALAPARTE knjiga 2017 drama laguna kultni roman

Questo articolo KOZA KURCIO MALAPARTE knjiga 2017 drama laguna kultni roman nella categoria Drama di LAGUNA - Disponibile ora su Kupovati.com! 🚀 ACQUISTA ORA – Consegna veloce in tutto il MONDO con LINK di tracciamento! 💳 Paga contrassegno, CARTA DI CREDITO o PayPal 💳. Ultime copie stanno finendo, arriva entro 15 giorni lavorativi + tracking live 📦. Non aspettare! ⏰

Procitaj odlomak

KOZA KURCIO MALAPARTE knjiga 2017 drama laguna srbija novo hrvatska kultni roman  

Format: 13x20 cm
Broj strana: 416
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Godina izdanja: 11. februar 2017.
ISBN: 978-86-521-2377-3

O knjizi


Kultni roman koji je Katolička crkva stavila na spisak zabranjenih knjiga

Remek-delo antiratne književnosti.

S pogovorom Milana Kundere.

Italija 1943. Epidemija kuge buknula je u Napulju istoga dana kada su jedinice savezničke vojske ušle da ga oslobode. Junak romana sarađuje sa Amerikancima kao oficir za vezu. On se brine o pukovniku Džeku Hamiltonu, „Amerikancu u najuzvišenijem smislu reči: jednom od ljudi najdostojnijih poštovanja“, koji govori francuski i citira klasike, a grozi se užasnog smrada sirotinje na ulicama grada u ruševinama, gde je „oslobođenje“ samo sinonim za očajanje. Kuga koja se iz Napulja širi malo-pomalo po celoj Italiji i celoj Evropi ne kvari telo, nego dušu. Epicentar epidemije, Napulj je pretvoren u pakao degradacije. Veterani raspuštene italijanske vojske mole za rad. Prostitucija je široko rasprostranjena. Izgladnele majke iznele su na ulicu svoju mizernu robu: dečake i devojčice od desetak godina. Sve se svelo na borbu za puko preživljavanje – ne za slobodu, dostojanstvo, čast, za spasenje duše, nego za spas gole kože.

Suptilan, ciničan, neuhvatljiv, zastrašujući i uvek iznenađujući, pisac Kože je vrhunski umetnik neizvesnosti i svedok rađanja jednog novog sveta.

„Oslobodioci su okupirali Evropu, i od samog početka promena je bila jasna: Evropa, koja je do juče svoju istoriju smatrala uzorom za čitav svet osetila je koliko je mala. Tu je bila Amerika, blistava, sveprisutna; ponovo osmisliti i preoblikovati svoj odnos prema njoj postalo je za Evropu nužnost od prvorazrednog značaja. Malaparte je to video i opisao bez ikakve želje da proriče političku budućnost Evrope. Ono što ga je fasciniralo bio je novi način postojanja, novi način osećanja onoga što je evropsko, koji će od sada biti određen sve snažnijim prisustvom Amerike.“ Milan Kundera

O autoru

Kurcio Malaparte (čije je pravo ime Kurt Erih Sukert) rođen je 1898. u Pratu, a umro u Rimu 1957. U mladosti fašista, prvi pamflet protiv Musolinija napisao je 1929. godine, zbog koga je bio proteran iz Rima. Knjige, koje zbog cenzure nije mogao da štampa u Italiji, izlaze mu u Francuskoj, i to Tehnika državnog udara (1931), prvo delo protiv Hitlera koje se pojavilo u Evropi, i Dobričina Lenjin. Do drugog svetskog rata više puta je hapšen zbog antifašističke propagande, da bi od 1940. radio kao ratni dopisnik za Korijere dela sera i izveštavao iz Finske, Poljske, Rumunije, Rusije, Nemačke i iz NDH. Ali vlasti su ga zbog njegovih članaka ponovo uhapsile. Oslobodio ga je slom Italije 1943. Tada je dodeljen Komandi savezničkih snaga kao oficir za vezu. Roman koji će mu kasnije doneti svetsku slavu Kaputt (1944) nastao je na osnovu ratnog dnevnika i izveštaja koje je pisao za Korijere dela sera. Posle rata objavio je i svoj drugi veliki roman – Kožu (1949).