MESTO U MECAVI PRICA O MILANU MLADENOVICU knjiga 2014 Aleksandar Zikic

19.99 EUR

⭐ Recensioni clientiKomentari

+ Il costo esatto della spedizione per il tuo paese viene visualizzato nel carrello prima del pagamento.
Za BiH 3.00 EUR kompletna narudžba


Disponibilità: 1   
Condizione: Nuovo, originale e imballato in modo sicuro

✔ Spedizione entro 24h
Spedizione: Spedizione raccomandata Maggiori dettagli
Consegna: Tempi di consegna per paese
Resi: Reso o cambio entro 30 giorni (le spese di reso sono a carico del cliente) Spedizione e resi
Pagamento: PayPal • bonifico bancario • contrassegno (se disponibile)
Acquisto protetto:
Garanzia PayPal
Consegna garantita o rimborso.
Il tuo ordine e le spese di spedizione sono protetti da PayPal.  Maggiori dettagli

MESTO U MECAVI PRICA O MILANU MLADENOVICU knjiga 2014 Aleksandar Zikic

Questo articolo MESTO U MECAVI PRICA O MILANU MLADENOVICU knjiga 2014 Aleksandar Zikic nella categoria Biografija di LAGUNA - Disponibile ora su Kupovati.com! 🚀 ACQUISTA ORA – Consegna veloce in tutto il MONDO con LINK di tracciamento! 💳 Paga contrassegno, CARTA DI CREDITO o PayPal 💳. Ultime copie stanno finendo, arriva entro 15 giorni lavorativi + tracking live 📦. Non aspettare! ⏰

Procitaj odlomak    

Format: 13x20 cm
Broj strana: 264
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Godina izdanja: 23. oktobar 2014.
ISBN: 978-86-521-1702-4
 

O knjizi 

Mesto u mecavi oslikava najizražajniji portret jednog rok umetnika u domacoj publicistici, na suptilan nacin tumaceci okolnosti iz kojih je iznikao mit o Milanu Mladenovicu, gitaristi, pevacu i voci Ekatarine Velike.

Milanov znacaj za srpsku i jugoslovensku rok scenu ne može se preceniti – baš kao što se ne može preceniti njegov udeo u životima svih koji su ga poznavali, kao ni uticaj koji je ostvario na generacije poklonika. Stvarajuci u turbulentnom i nesigurnom vremenu, nije pronašao zaklonjeno mesto u mecavi koja je besnela oko njega. Zajedno sa jednom kompletnom postavom EKV otišao je sa scene i iz fizickog života poražavajuce prerano, ostavljajuci za sobom onu retku vrstu nasleca koja se zasniva koliko na osobenosti umetnickog izraza toliko i na etickoj nepotkupljivosti stvaraoca.

Mesto u mecavi istinita je prica o takvom stvaraocu, atmosferi u kojoj su nastajale neobicno znacajne pesme, bendu izuzetnih muzicara tragicne sudbine – prica potresna ali lišena patetike, lirska i dramaticna u isto vreme, potkrepljena autenticnim svedocanstvima i posebno odabranim autorskim fotografijama Nebojše Babica.

Ja Milana nisam nikada voleo ni zato što je bio dobar covek, ili gitarista, ili talentovan pesnik, ili kreativan umetnik. Niti sam ga voleo zbog bilo kojih njegovih svojstava, ili osobina. Niti što mi je nešto u životu ucinio. Voleo sam ga i volim ga samo zato što on jeste. I što je jedini Milan koji je ikada postojao. - Dušan Dejanovic, bubnjar Katarine II